Niemcy od wielu lat stanowią dominujący rynek motoryzacyjny. To największy eksporter używanych samochodów w Europie, a odbiorcami najczęściej są Polacy. Strony z autami z Niemiec biją rekordy popularności w naszym kraju, gdyż osoby zajmujące się zarówno zawodowo, jak i prywatnie sprowadzaniem samochodów, korzystają z Internetu w celu wyszukiwania atrakcyjnych ofert. Jest to najszybsza i ogólnodostępna metoda, która wymaga znajomości podstawowych zwrotów języka niemieckiego. Przeglądając oferty, można również wspomagać się tłumaczami, przez co korzystanie staje się szybkie i komfortowe. Jakie są najpopularniejsze niemieckie strony z autami? Dlaczego warto z nich korzystać? Które strony będą lepsze dla przedsiębiorców, a które dla osób prywatnych? 

Dlaczego warto korzystać z niemieckich stron z samochodami?

Na niemieckim rynku wtórnym co roku dokonuje się transakcji opiewających na rekordowe sumy. Przemysł motoryzacyjny stanowi bardzo ważną gałąź przemysłu, jednakże to sprzedaż „z drugiej ręki” generuje największe dochody. Niewątpliwe najpopularniejszym odbiorcą używanych pojazdów są Polacy, którzy sprzedają samochody w swoim kraju, bądź kierują je na inne rynki wschodnie. Ten znaczny segment rynku powoduje, że obecnie wiele serwisów niemieckich dysponuje polskojęzycznymi wersjami, aby ułatwić zakupy osobom nie znającym języka obcego na zaawansowanym poziomie.

Obecnie strony internetowe są najpowszechniejszym sposobem na zlokalizowanie samochodu oraz skontaktowanie się z właścicielem lub pośrednikiem. Przestrzeń online minimalizuje kontakt, pozwalając jednocześnie na zweryfikowanie najważniejszych informacji dotyczących pojazdu.

Jakie są najpopularniejsze strony z niemieckimi autami? – auto giełda Niemcy

Niemiecki Internet obfituje w wiele stron, na których zamieszczane są ogłoszenia odnośnie sprzedaży używanych pojazdów. Jednakże do najpopularniejszych serwisów należy zaliczyć przede wszystkim:

Autoscout24.de

Zdecydowanie najpopularniejsza witryna internetowa niemiecka, którą zna każdy handlarz zajmujący się obrotem samochodami z drugiej ręki. Rekordowa liczba ogłoszeń w serwisie wynosi 2,5 mln, co jest naprawdę ogromną liczbą. Strona oferuje komfortowe tłumaczenia na większość europejskich języków, w tym oczywiście język polski. Największą zaletą serwisu Autoscout24.de jest przede wszystkim system rozbudowanych filtrów i algorytmów, które ułatwiają wyszukiwanie konkretnych modeli i wersji samochodu. Co ważne, zawężanie obszaru wyszukiwań jest ciągle udoskonalane. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu i znacznie przybliża nas do odnalezienia najbardziej atrakcyjnych ofert. Strona jest bardzo prosta w obsłudze i czytelna. Prosty design w dużym stopniu ułatwia poszukiwania. Witryna umożliwia nie tylko zakup samochodów osobowych, ale również pojazdów o większych gabarytach. W ofercie odnaleźć można również jednoślady (motocykle, motory).

Mobile.de

Drugi co do wielkości niemiecki serwis z używanymi pojazdami, który liczy ponad milion ogłoszeń, zarówno od osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw skupujących pojazdy. Wyszukiwarka na stronie posiada wiele podkategorii, które dopasowują ogłoszenia do oczekiwań potencjalnego klienta. Warto również dodać, że znacznym ułatwieniem stało się wprowadzenie podziału na hybrydowe układy napędowe, spalinowo-elektryczne oraz diesel/elektryczny. Rozbudowana część serwisu umożliwia znalezienie informacji na temat poprzednich właścicieli używanego samochodu, bądź normy emisji spalin. Sama strona wyróżnia się minimalistycznym interfejsem i możliwością zawężenia obszaru poszukiwań, co staje się bardzo pomocne podczas szukania konkretnego modelu.

Auto.de

Trochę mniej popularny serwis, jednakże również posiadający sporą liczbę ogłoszeń komercyjnych. Jest to dobra alternatywa dla osób szukających samochodu od osób prywatnych, gdyż na Auto.de przeważają ogłoszenia od osób fizycznych. Rosnąca konkurencyjność witryny internetowej jest udowodniona certyfikatami jakości, które odnaleźć można na głównej stronie.

Wirkaufendeinauto.de

Wirkaufendeinauto.de jest często odwiedzaną witryną internetową przez osoby, które chcą uniknąć pośrednictwa w zakupie samochodu. Strona przeznaczona jest raczej dla osób, które kupują pojazd dla siebie lub dla kogoś z rodziny. Nie jest to serwis dla osób handlujących pojazdami z drugiej ręki. Osoby wystawiające auto na tej stronie mogą liczyć na profesjonalną wycenę online. Zapobiega to sztucznemu zaniżaniu cen i sprzedawaniu samochodów po nieuczciwej cenie lub za bezcen. Za pośrednictwem serwisu istnieje możliwość umówienia się z przedstawicielem, który odkupi samochód. Bezpośredni kontakt przez stronę pozwala na archiwizowanie wiadomości, co będzie stanowiło istotny dowód podczas próby oszustwa.

Ebay

Wiele osób nie podchodzi zbyt ufnie do niemieckiego Ebaya, co stanowi błąd, ponieważ w tym serwisie również można znaleźć dobre używane samochody. Co prawda, w tym serwisie dominują raczej tanie i starsze pojazdy, jednak zapełnia niszę jeżeli chodzi o tej rodzaj pojazdów. Ebay przeznaczony jest dla osób, które szukają raczej lokalnych ogłoszeń od osób fizycznych. Zaletą serwisu jest przede wszystkim jego umiędzynarodowienie, przez co zdecydowanie trudniej dopuścić się oszustwa.

Quoka.de

Quoka.de stanowi odpowiednik polskiego OLX i również jest skierowana dla indywidualnych klientów. Twórcy, chcąc konkurować z największymi niemieckimi serwisami, zdecydowali się na bardzo uproszczoną procedurę dodawania ogłoszeń, podczas której wystarczą zaledwie cztery kliknięcia, aby dodać anons. Właściciele strony na bieżąco wprowadzają liczne innowacje, które mają za zadanie jeszcze bardziej skrócić procedurę dodawania ogłoszeń. Witryna rozwija się również pod względem językowym, ponieważ zależy im na pozyskaniu europejskich klientów, również Polaków.

Gebrauchtwagen.de – ogłoszenia motoryzacyjne Niemcy

Gebrauchtwagen.de nie jest serwisem, ale porównywarką ofert samochodowych, przez co stanowi motoryzacyjny odpowiednik polskiego Ceneo.pl. Będzie również idealnym wyborem dla osób mających ograniczony czas na poszukiwanie pojazdu i zainteresowanych tylko najbardziej atrakcyjnymi ofertami. Baza danych jest bardzo rozbudowana, gdyż umożliwia zapoznanie się z ogłoszeniami wystawianymi nawet kilka lat wstecz. Nowoczesne algorytmy obliczają nie tylko podstawowe parametry związane z danym modelem, ale również prezentują kosztorysy wydatków towarzyszących, wśród których znajdują się kwoty, które należy przeznaczyć na ubezpieczenie, paliwo, bądź serwis.

Niemieckie strony z samochodami – podsumowanie

Niemieckie serwisy motoryzacyjne często oferują darmowe wystawianie samochodów przez osoby prywatne, tym samym ograniczają ilość wstawianych zdjęć. Do uiszczenia opłaty za wstawienie ogłoszenia, przeważnie zobligowani są wyłącznie przedsiębiorcy. Taka polityka zdecydowanie składnia klientów zza granicy do kupna samochodu w Niemczech.

Strony z niemieckimi autami biją rekordy popularności. Ogłoszenia motoryzacyjne stanowią ważny segment rynku wtórnego u naszych zachodnich sąsiadów. Wiele serwisów jest godnych polecenia. Za sprawą dużej ilości Polaków prowadzących biznes, witryny internetowe są dostosowane pod polskiego klienta, oferując darmowe tłumaczenie stron. Wiele serwisów posiada również restrykcyjne wymogi, które należy spełnić, aby ogłoszenie figurowało w wyszukiwarce. Przepisy mają zminimalizować możliwość oszustwa i uniemożliwić nieuczciwym sprzedawcom obrót używanymi samochodami. To wszystko sprawia, że wymienione strony zdają się być bezpieczne dla obcokrajowców.

Transparentność serwisów to bardzo ważna cecha, gdyż rynek, również wtórny, wymaga zaufania obu stron. Serwisy, poprzez wprowadzanie coraz nowszych przepisów związanych z wystawianiem pojazdów, regulują rynek, ograniczając możliwość popełnienia przestępstwa. Tanie auta z Niemiec można odnaleźć na wielu stronach internetowych, jednak warto wybierać wyłącznie zaufane adresy, których moderatorzy restrykcyjnie pilnują zasad obowiązujących podczas czynności sprzedaży, bądź zakupu pojazdu.