Teraz kierunki studiów podyplomowych są bardzo różnorodne, w związku z czym każdy ma szansę znaleźć dla siebie niemal wymarzony. Jednym z ciekawych, może nie do końca popularnych, jest arteterapia. Na czym polega i co można robić po tych studiach?

Arteterapia studia podyplomowe – co to takiego?

Studia podyplomowe na kierunku arteterapia, mają na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych w obszarze prowadzenia terapii przez sztukę. Dzięki studiom, studenci mają możliwość zdobycia umiejętności integrowania działań ekspresyjnych oraz percepcyjnych w czasie terapii. Na zajęciach poruszane są zagadnienia z zakresu pedagogiki, psychologii oraz psychoterapii. Studia koncentrują się również na naukach o sztuce w kontekście profilaktyki i terapii zaburzeń rozwoju człowieka. Ponadto przygotowują do organizacji i realizacji zajęć z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Chodzi tu o osoby, które przejawiają dysfunkcje psychofizyczne i społeczne. Studia te są przeznaczone dla absolwentów studiów medycznych lub paramedycznych, a także studiów humanistycznych, społecznych i studiów artystycznych. 

Studia podyplomowe arteterapia – zalety

Jak się okazuje, arteterapia studia podyplomowe to kierunek pełen zalet. Absolwenci mają odpowiednie przygotowanie do tego, aby pomagać innym. Praca, jaką wykonują, jest bardzo ważna dla wielu dzieci, dla młodzieży i dorosłych. Wspomagają prawidłowy rozwój człowieka i poniekąd walczą z jego zakłóceniami. Pomagają osobom z problemami, o których mowa była powyżej. Jest to przydatny zawód, wręcz pożądany, w związku z czym warto poważnie zastanowić się nad podjęciem nauki na tym właśnie kierunku. 

Studia podyplomowe na kierunku arteterapia to z jednej strony ogromna szansa na ciekawszą i lepszą pracę dla osób, które ją wykonują. Z tym wiążą się też wyższe zarobki. Z drugiej strony to ogromne wsparcie dla osób z zaburzeniami, które potrzebują pomocy ze strony tego właśnie specjalisty. Teraz studiować na tym kierunku można na wielu uczelniach, w różnych trybach. Wystarczy zorientować się w szczegółach i zapisać się na ten kierunek.